STÁHNOUT FILM

TO/IT online

Režisér:

Andy Muschietti

Námět:

Chase Palmer, Cary Fukunaga

Hvězdy:

Bill Skarsgård, Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard

Obsah:

Ve městě Derry místní děti mizí jeden po druhém a zanechávají krvavé pozůstatky. Na místě známém jako “The Barrens” se skupina sedmi dětí spojuje svým děsivým a podivným setkáním se zlým klaunem a jejich odhodláním zabít to.

it online

it online

Recenze (IT/TO):

Jelikož jsem neviděl původní film a jen tikety přívěsu, nevěděla jsem, co očekávat při příchodu do kina dnes večer. Někdo popisoval film jako “The Goonies” se setká s “Noční můrou na Elm Street” – to se ukázalo jako velmi přesný popis!

Zdá se, že zahajovací scéna naznačuje, že film bude velmi tmavý, přesto jsou tato očekávání rychle rozptýlena, protože hrůza je podřízena komedii. To se opakuje v celém filmu: a to funguje. Moji přátelé a já (stejně jako celé kino) jsme se ocitli na pokraji infarktu, jen o chvíli později se hystericky smáli.

Řekl bych, že tohle není film pro slabé srdce, přesto si myslím, že dokonce i ti jednotlivci by se mohli těšit z “to”. Pokud ne pro hrůzu, pak určitě pro komedii a kamarádství. Je to jako kdyby se jednalo o film ve filmu: směs vysokoškolských problémů / příchod věku a hrůza. Brilantní dva pro jednoho, pokud se mě zeptáte!